BUD-EXPERT CUP

W sobotę 6 grudnia 2014 na hali MOSIR w Knurowie – Szczygłowicach odbyła się pierwsza edycja turnieju Bud-Expert Cup. Turniej został zorganizowany przez Akademię Piłki Nożnej przy współpracy z Miastem Knurów, MOSIR-em Knurów oraz przede wszystkim dzięki tytularnemu sponsorowi firmie Bud-Expert.

W turnieju tym gdzie gospodarzem była drużyna z rocznika 2005 od trenera Mirka Gmyza wzięło udział 10 drużyn tj. APN I , APN II (obydwie drużyna od trenera Mirka Gmyza) APN III (drużyna trenera Kamila Gulińskiego), Grom Tychy, Pogoń Ruda Śląska, RKP ROW Rybnik, Gwarek Zabrze, Gwarek Ornontowice, Gwardia Gliwice, MKS Zaborze.

Turniej odbył się na zasadzie meczu każdy z każdym w dwóch grupach. W pierwszej grupie wystąpiły drużyny MKS Zaborze, Gwardia Gliwice, APN II Knurów, APN III Knurów oraz Pogoń Ruda Śląska. Grupę tą wygrała Gwardia Gliwice z dorobkiem 8 punktów a drugie miejsce zajęła drużyna APN II dzięki czemu znalazła się w półfinale. W drugiej grupie znalazły się drużyny Row Rybnik, Grom Tychy, APN I Knurów, Gwarek Ornontowice, Gwarek Zabrze. Grupe tą wygrał Gwarek Zabrze z dorobkiem 10 punktów a drugie miejsce zajęła druga drużyna APN-u APN I Knurów. Niestety obydwie drużyny przegrały swoje półfinały odpowiednio APN I – Gwardia Gliwice 0:1 oraz APN II – Gwarek Zabrze 0:3. I tak oto w meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny w bratobójczym pojedynku.Mecz był zacięty a o kolejności w turnieju musiały zdecydować rzuty karne. Lepsza okazała się drużyna APN -u i wszyscy całą drużyną cieszyli się z zdobytego 3 i 4 miejsca w turnieju. Turniej wygrywa drużyna Gwarka Zabrze. która niepokonana tego dnia była bezdyskusyjnie najlepsza – Gratulujemy.

Zaznaczyć trzeba także iż wspaniała postawą popisała się drużyna trenera Gulińskiego, która ostatecznie zajęła 8 miejsce a w grupie pokonując MKS Zaborze przyczynili się do końcowego sukcesu pozostałych drużyn APN-u.
Na turnieju panowała wspaniała atmosfera dzięki obfitej i sytej pomocy nieocenionych rodziców APN-u którzy fantastycznie pomogli w organizacji turnieju.

Podziękowania należą się również Restaraucji Bistro&Cafe ALE BABKI  z Knurowa ul. Szpitalna 1A która zasponsorowała vouchery na poczęstunek, które zostały rozdane zwycięskim rodzicom w konkursie rzutów karnych.

Podziękowania należą się również firmie Fizjofit za Vouchery na ocenę motoryczną dla najlepszego bramkarza( Filip Kotyczka - Gwarek Ornontowice), najlepszego strzelca (Jan Adamski Gwarek Zabrze), oraz najlepszego zawodnika  którym został zawodnik APN-u Jakub Jurczyga).

Źródło: APN Knurów